Uderzenie w palec, zaczerwienienie i ból

Witam około 17 lipca uderzyłam sobie niefortunnie drzwiami małego palca u stopy (byłam na boso). Palec bolał bardzo i byl wiekszy od tego u drugiej stopy i czerwony i przez około 2 tygodnie bolał jak chodziłam a do teraz tj. 30września jest troche zaczerwieniony i różni się od drugiego, a jak ściskam podotykam to boli. I troche mnie to nie pokoi bo to już 1.5 miesiaca. I zastanawiam sie czy isc na przeswietlenie czy gdzie i jak to jest gdy sie nie jest pelnoletnim trzeba z rodzicami?
KOBIETA ponad rok temu

Lek. Jacek Ławnicki

Witam!
Na sutek uderzenia mogło dojść do złamania kości V palca u stopy. Obecne dolegliwości mogą być następstwem braku odpowiedniego leczenia. Proszę udać się na wizytę do specjalisty ortopedy. W przypadku osoby niepełnoletniej będzie wymagana zgoda opiekuna.

Lek. Paweł Baljon

Witam serdecznie. Jedynym słusznym postępowaniem w tej sytuacji jest wykonanie badania obrazowego i konsultacja z ortopedą.