Ugryzienie przez kleszcza - co teraz?

Witam. Zauważyłem na swoim ciele kleszcza, był mały, więc pewnie nie był długo. Sam wyjąłem tego kleszcza i został tylko mały, czerwony ślad po ukąszeniu. Czy powinienem się zgłosić do lekarza, czy wystarczy tylko obserwować nogę? Na co zwracać uwagę? Z góry dziękuję za odpowiedź.

Proponuję udać się do lekarza. Ponadto należy obserwować miejsce po ugryzieniu przez ok. 30 dni. Jeżeli pojawi się rumień (chodzi o rumień wędrujący) jest to wskazanie do włączenia antybiotyku. Jeśli doszło do zakażenia mogą pojawić się także objawy grypopodobne.

Opis początkowych objawów boreliozy na jakie trzeba zwracać uwagę znajdzie Pan również:
http://portal.abczdrowie.pl/pytania/jak-wygladaja-pierwsze-objawy-choroby-0