Ujemny wynik IgG i IgM w badaniu na boleriozę

miałem robione badania na bolerioze. W badaniu Elisa IgG mam ujemne i IgM też mam ujemny,czyli chyba dobrze??? Natomiast w badaniu na przeciwciała IgG na przeciw klesczowe zapalenie mózgu w teście VE (VisE) ma wynik ujemny. Co to oznacza???
MĘŻCZYZNA ponad rok temu

Lek. Paweł Baljon

Witam serdecznie. Ujemne IgG i IgM w teście elisa oznaczają brak świeżego zakażenia i brak kontaktu z chorobą w przeszłości. Ujemne IgG w teście VE świadczą o braku przeciwciał odpornościowych w kierunku tej choroby.