Ujście wewnętrzne w kształcie litery Y w 26. tygodniu ciąży

Witam jestem w 26 tyg ciąży w 23 lekarz u mnie stwredził ujście wewnętrzne w kształcie litery Y i szyjka 18 mm tydzien pozniej założyl krążęk pessara powiedział że nie muszę się przykuwać do łóżka jedynie się oszczędzać czy mam bardzo duże zagrożenie?

Witam.

Krążek pessara ma za zadanie ścieśnić szyjkę macicy nie dopuszczając do jej rozwierania się. Zgodnie z tym co powiedział lekarz-proszę prowadzić oszczędny tryb życia tzn.nie wykonywać forsownych czynności domowych, nie podnosić w miarę możliwości żadnych przedmiotów ważących powyzej 1 kg. Zagrożenie istnieje, ale będąc pod właściwą kontrolą lekarza można w porę zapobiec przedwczesnemu porodowi. Proszę więc systematycznie pojawiać się w jego gabinecie i stosować się do zaleceń.

Pozdrawiam.