Zapytaj lekarza

7 4 3 , 0 4 2

odpowiedzi udzielonych przez naszych ekspertów

Rzetelnie + Bezpiecznie + Bezpłatnie

Ukąszenie przez owada i rumień

Mam 34 lata. Około 3 tygodni temu "coś" mnie ugryzło. Pojawiło się silne swędzenie fioletowa grudka i czerwona plama. Teraz plama pojaśniała w środku, ale pozostała czerwona obwódka i fioletowa plamka w środku. Wygląda jak typowy rumień wędrujący. W trakcie ukąszenia poczułam silny ból, ale nie znalazłam kleszcza. Plama jest dość duża, silnie swędzi, czy to może być objaw boreliozy, czy może odczyn po ugryzieniu przez jakiegoś owada? Bardzo proszę o pomoc. Z góry dziękuję.

MĘŻCZYZNA, 34 LAT ponad rok temu

Badanie moczu na ciała ketonowe

Ciała ketonowe pojawiają się, m.in. jeżeli organizm nie otrzymuje wystarczającej ilości pokarmu na pokrycie zapotrzebowania energetycznego. Dlatego też w profilaktyce powinno stosować badanie krwi na obecność ciał ketonowych ? można je zrobić w domu lub w laboratorium.

Jeśli nie znalazła Pani kleszcza, a poczuła jedynie ukąszenie, to jest to mało prawdopodobne, aby był to kleszcz. Z tego też względu mało prawdopodobne jest, aby zachorowała Pani na boreliozę. Opisany rumień może powstać po ukąszeniu różnych owadów. Dla pewności może Pani wykonać badania w kierunku boreliozy.

Pedagog w poradni psychologiczno-pedagogicznej w Bydgoszczy.
0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Patronaty
Ważne tematy