ukończenie ciąży

Mam 37 lat i jestem w trzeciej ciąży .Obie rozwiązane cesarskim cięciem -1 brak postępu porodu 42 tydz.,2 brak postępu porodu,zanikające tętno dziecka.Co mnie teraz czeka?

Lek. Aneta Zwierzchowska

Nie ma jednoznacznych wytycznych co do sposobu porodu po dwóch cięciach cesarskich. Teoretycznie, poród siłami natury jest w Pani przypadku możliwy i dość bezpieczny. Jednak w praktyce położnicy najczęściej wybierają cięcie, ze względu na niewiele zwiększone ryzyko pęknięcia macicy podczas porodu siłami natury w stosunku do kobiet które tylko raz lub nigdy nie rodziły przez cięcie cesarskie.