Ukruszenie zęba w 16. tygodniu ciąży

Dzień Dobry Mam pytanie jestem w 16 tc i byłam u dentysty, ponieważ ukruszył mi się kawałek zęba. Pani doktor założyła na razie taki specjalny opatrunek o posmaku goździków. Niestety parę godzin później jedząc, zjadłam trochę tego opatrunku. Teraz się obawiam czy nie zaszkodziło to bobasowi. Dziękuje bardzo za odpowiedź.

Proszę się nie martwić..nic się nie stanie. Jeśli ubytek był duży i istniała konieczność założenia ZnO z eugenolem to najlepiej wrócić do dentysty celem dołożenia opatrunku, a jeśli była to tylko szybka,prowizoryczna odbudowa , to najlepiej wymienić na właściwe wypełnienie.