Ułamany kawałek zęba i metody naprawy

Witam, mam ułamany nieduży kawałek zęba (jedynki) i nie bardzo orientuję się w zabiegach stomatologicznych. Chciałbym się dowiedzieć jak "naprawia" się taki ząb i jaki jest zakres cen takiej usługi? Czy można wykonać taki zabieg w ramach NFZ? z góry dziękuję za odpowiedź :)

Dzień dobry!

Jeśli odłamany fragment zęba jest niewielki, najczęściej wystarczy założenie wypełnienia z kompozytu - potocznie "białej plomby". Jej kolor i kształt jest dostosowywany tak, aby wypełnienie nie odróżniało się od własnego zęba. Cena takiego wypełnienia to średnio 100-200 zł. Jeśli odłamany fragment jest większy, konieczne może być wykonanie np. licówki.
Wypełnienia wykonywane w ramach NFZ są mniej wytrzymałe i nie gwarantują uzyskania dobrego efektu estetycznego, co w przypadku przednich zębów ma szczególne znaczenie.