Ulewanie i wymioty u 4-miesięcznego dziecka

Syn skończy 4 m-ce, od 2 tygodnia życia ma problem w ulewaniem i wymiotami. Lekarz gastrolog skierował go na usg jamy brzusznej i połączenia żołądkowo- przełykowego. Badanie wyszło dobrze, lekarz stwierdził że dziecko jest zdrowe ale nadal wymiotuje. Karmię piersią, może syn jest uczulony na coś co ja zjem. Ma drobną wysypkę na twarzy. Od 3 tyg. nie jem produktów mlecznych i niczego co ma w składzie laktozę ale nie widać poprawy. Proszę o pomoc. Zmartwiona mama

Milena Lubowicz

Jeżeli dziecko prawidłowo przybiera na masie ciała, jest wesołe i pogodne, to nie ma powodów do niepokoju. Niektóre dzieci ulewają bardzo dużo, poważne przyczyny są wykluczone, więc proszę dziecko uważnie obserwować i się nie martwić.
Pozdrawiam