Ulewanie u 1,5-miesięcznego dziecka

Dziecko ma 1,5miesiąca. Po każdym karmieniu (piersią) ulewa. Czasem z mocnym wyrzutem pokarmu w dużej ilości (na oko 50-100ml). Czasami potrafi zwrócić po godzinie od karmienia, wtedy pokarm zwracany jest nadtrawiony i w postaci "serka". Pozycja nie ma wpływu na ulewanie. Lekarz pediatra uspokaja ale i tak pytam :)

Witaj. Ja również uspokajam :) Też jestem mamą od 10 miesięcy i moja córcia ulewała dużo i często do 4-5 miesiąca włącznie. Po każdym karmieniu była mokra pielucha. Momentami również się obawiałam, czy przypadkiem nie ma refluksu, ale na szczęście nic z tego. Ulewanie się skończyło, gdy zaczęłam rozszerzać jej dietę o pokarmy stałe. Tak więc uważam, że nie ma się czym martwić jeżeli dziecko rozwija się dobrze i poza ulewaniem i ew. kolkami nie ma innych dolegliwości/ objawów. Pozdrawiam. Ewelina Wieczorek www.epicentrumzdrowia.pl

Wskazana jest wizyta u lekarza gastro-enterologa.On po zbadaniu dziecka wdroży

odpowiednia diagnostykę i zaleci właściwe postępowanie.Nie ma innej mozliwości.

pozdrawiam ciepło