Unikam jedzenia - czy jestem chora?

Od prawie 4 miesięcy ograniczam spożywane posiłki. Boję się przytyć. Wszystko kręci się wokół jedzenia i sposobów na unikanie jedzenia. Moje BMI wynosi 16,3 przy wzroście 170 cm ważę 47 kg.

KOBIETA ponad rok temu

Paulina Witek Psycholog, Warszawa

Witam serdecznie!

Masz dużą niedowagę i to jest bardzo niepokojące. Cieszę się, że zdecydowałaś się napisać, bo to już ważny krok ku zmianie, masz świadomość, że nie wszystko jest OK. Nie lekceważ tych objawów. Tak duża niedowaga i obsesyjne unikanie jedzenia może świadczyć o anoreksji. Jest to zaburzenie, które wiąże się z czynnikami psychologicznymi, dlatego niezbędna jest konsultacja z psychiatrą oraz psychologiem. Powinnaś umówić się na wizytę u lekarza specjalizującego się w leczeniu zaburzeń odżywiania. Szybko podjęta terapia jest szansą na zdrowe, normalne życie. Nie wahaj się poszukać pomocy w Twojej okolicy i nie zwlekaj z taką decyzją. Trzymam za Ciebie kciuki!

Serdecznie Cię pozdrawiam i życzę pomyślności!