Unikanie kontaktów przez nieśmiałą osobę

unikam ludzi,kontakty sie urwaly w sklepie mam wrazenie ze czytaja moje mysli,,pod oknami ktos mnie obserwuje,slysze ze ktos chodzi,kaszle ale nie widze.znajomej matka zmarla to sie smialam,boje sie ludzi,rok temu mialam misje detektywa,obserwowalam ludzi w metrze,mialam duzo sily by innych chronic teraz boje sie bo ludzie czytaja moje mysli,chodze do kosciola tam czuje ulge,nie wiem co mam myslec mam 40 lat i od 5 lat raz jest lepiej raz gorzej,co to moze byc?pozdrawiam i dziekuje.

http://pl.wikipedia.org/wiki/Objawy_pozytywne

Co do radzenia sobie z nimi, to najlepszą drogą jest rozpoczęcie leczenia psychiatrycznego. Zachęcam więc do umówienia się na konsultację z lekarzem tej specjalizacji.

Pozdrawiam!