Unikanie kontaktu z ludźmi, myśli samobójcze i objawy depresji a podejrzenie zespołu Aspergera

Jestem niesłysząca od urodzenia.Zastanawiam się,czy mogę mieć zespół Aspergera.Kiedyś byłam towarzyska i miałam duże grono przyjaciół.Zmiany nastąpiły3lata temu.Teraz jestem bardzo,ale to bardzo ograniczona.Nikogo nie mam,z nikim nie rozmawiam,skupiam się tylko na swoich zainteresowaniach i często jestem wrogo nastawiona do innych.Wszystko robię sama.Objawy ZA są w większości jak moje.A może to problemy psychiczne?Bo np.tnę się,mam myśli samobójcze,uciekam od świata i inneobjawy długiejdepresji.

Dzień dobry,

Jak najbardziej powinna Pani skontaktować się zarówno z lekarzem psychiatrą oraz psychoterapeutą/psychologiem.
Problemem może być jedynie sposób komunikowania - ale pewnie są i tacy specjaliści, którzy współpracują z osobami niesłyszącymi.