Uodpornienie na lek Izotek a kuracja Izotretynoiną

Witam, czy jezeli stosowałem IZOTEK, i chce powtórzyć kuracje IZOTRETYNOINĄ, to czy lekarz powinien mi przepisać inny lek niż IZOTEK: np: Aknenormin, Axotret itp ? Czy powtórzona kuracja tym samym lekiem, może nie dać pozytywnych efektów, poniewaz organizm się na ten konkretny lek uodpornił ?

Poza tym we wszystkich wymienionych przez Pana lekach występuje ta sama substancja, więc zmiana na lek innego producenta nie ma znaczenia - nadal substancją czynną jest izotretynoina i działa tak samo.