Upławy a ryzyko ciąży po pettingu

Dzień dobry, mam problem związany z brakiem miesiączki. Ogólnie nigdy nie sprawdzałam czy jest ona regularna czy nie, bo nie współżyłam. Jednak ostatnio miałam kontakt z chłopakiem, ale był to tylko "palcowy", ja jego nie dotykałam w miejscach intymnych. Wiem, że okres powinien pojawić się między 12 a 19 października, więc zrobiłam 2 testy ciążowe w odstępach 1tygodnia i obydwa wyszły negatywne. Mimo to, do dnia dzisiejszego (25.20) miesiączka nie pojawiła się. Dodatkowo czuję w dole brzucha bóle jak przy miesiączce. Upławy są żółtawe, dosyć obfite. Uczę się na AWFie, więc jest to związane z ruchem, z którym przez okres wakacji nie miałam za dużo do czynienia. Dodatkowo jestem osobą raczej nerwową, szybko się stresującą. Czy jest możliwość zajścia w ciążę? Proszę o odpowiedź. Pozdrawiam, Paulina

Lek. Marta Hat

Witam! Proszę się nie obawiać, nie jest Pani w ciąży. Ujemne wyniki testów ciążowych pozwalają z dużym prawdopodobieństwem wykluczyć ciążę. Testy wykonała Pani dwukrotnie, więc wynik jest tym bardziej wiarygodny (wynik testu jest wiarygodny po 2 tygodniach od potencjalnego zapłodnienia (czyli zwykle w terminie spodziewanej miesiączki)). Wiarygodność testów z moczu jest duża i wynosi około 99%. Objawy, które Pani zgłasza mogą świadczyć o pojawieniu się infekcji w obrębie dróg rodnych - warto zasięgnąć porady ginekologa. Może to mieć wpływ na przesunięcie miesiączki. Dodatkowymi czynnikami, które mogły wpłynąć na jej przesunięcie to zwiększona aktywność fizyczna oraz stres. Pozdrawiam serdecznie!