Witam, Bardzo dobrze, ze ma Pani watpliwości co do powodzenia relacji z takim mężczyzna. Po pierwsze prawdopodobnie ma on problem z nadużywaniem i kontrola picia, po drugie takie obietnice wróżą tylko kolejne sytuacje w których nie bedzie traktował Pani z szacunkiem. Na pewno warto poważnie przemyśleć, czy chce Pani dla siebie takiego partnera. Pozdrawiam
Dzień dobry,
Proszę rozważyć wspólną konsultacje u psychoterapeuty, który zajmuje się terapią par / małżeńską. W zależności od rozpoznania Państwa trudności, może zaproponować Państwu terapię małż. i/lub skierować na terapię indywidualną.
Dobry wieczór,
To dobry moment na zastanowienie się czy taka relacja jest dla Pani korzystna i wartościowa. Nie mogę podjąć za Panią decyzji, natomiast zachęcam do rozmowy z partnerem. Warto zasugerować mu wizytę u psychologa, ponieważ odnoszę wrażenie, iż partner ma trudność z kontrolą spożycia alkoholu. Podobne sytuacje prawdopodobnie będą się więc powtarzały.
Powodzenia,
Katarzyna Batugowska
Poruszyła pani kilka kwestii w swojej wiadomości. Po pierwsze nie wolno tolerować przemocy w związku, a wyzywanie i wyrzucanie jest niczym innym jak przemocą. Alkohol nie jest usprawiedliwieniem. Jeśli dzieje się to pod wpływem alkoholu partner powinien koniecznie wybrać się do poradni leczenia uzależnień i poddać się terapii. Panią zachęcam natomiast do podjęcia własnej psychoterapii, aby poważnie przemyśleć pozostawanie w takim związku.
Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:
- Nadużywanie alkoholu od 2 lat przez partnera – odpowiada Mgr Patrycja Stajer
- Silne przyzwyczajenie do partnera – odpowiada Mgr Katarzyna Schilf
- Agresywność partnera po alkoholu – odpowiada Mgr Katarzyna Schilf
- Relacje partnera z jego byłą partnerką – odpowiada Mgr Agnieszka Glica
- Sięga po alkohol podczas stresujących sytuacji – odpowiada Mgr Patrycja Stajer
- Czy jest szansa na powrót partnera? – odpowiada Mgr Bożena Waluś
- Kłótnie i wyzwiska ze strony partnera – odpowiada Dr Małgorzata Mazurek
- Jak radzić sobie po rozstaniu? – odpowiada Mgr Edyta Kołodziej-Szmid
- Dlaczego mój związek się kończy? – odpowiada Mgr Dorota Nowacka
- Rozstanie partnera z partnerem – odpowiada Mgr Joanna Pacuła-Kargol
artykuły
Uzależnieni od alkoholika. "To często najbardziej tragiczne ofiary nałogu"
Wojciech Wolak to dyplomowany coach, student psych
Terapia małżeńska - charakterystyka, zasady
Terapia małżeńska bardzo często jest ostatnią możl
Współuzależnienie - rodzaje, przyczyny, objawy, leczenie
Współuzależnienie to styl funkcjonowania charakter