Uporczywe swędzenie dłoni, czasem również stóp i twarzy

Witam,od pewnego czasu dopada mnie uporczywe swędzenie dloni,czasem również stop i twarzy.Zaraz po podrapaniu miejsce puchnie,robi się drętwe i czerwone.Objawy pojawiają się na np.dwoch palcach u dloni,nigdy na calej,na stopach tylko od spodu,jesli chodzi o twarz to najczęściej na brodzie.Pojawia się to w roznych momentach,po pogłaskaniu kota,zmywaniu naczyń,itp.Nigdy nie miałam uczulenia na sierść,detergentow używam tych samych i nic się nigdy takiego nie dzialo.Co to może być?

Lek. Paweł Baljon

Witam serdecznie. Objawy wskazują na reakcję uczuleniową. Proponuję doraźnie stosować zyrtec.