Urobilinogen w moczu u 7-miesięcznego dziecka

witam co oznacza urobilinogen w moczu 0,2 u dziecka 7 miesięcy

Magdalena Mroczek

Witam. Każde laboratorium ma swoje normy, dlatego aby zinterpretować ten wynik trzeba znać normy laboratorium, w którym wykonywane było badanie. W normalnych warunkach urobilinogen wydalany jest z moczem w bardzo małych ilościach. Wzrost jego ilości świadczyć może o zwiększonej produkcji bilirubiny.

Milena Lubowicz

Jest to wartość w normie, gdyż prawidłowo powinien być mniejszy niż 1mg.
Pozdrawiam