Urozmaicanie diety wcześniaka

Dzień dobry, Jestem mama wczesniaka urodzonego w 30 tygodniu ciaży (31.08.2013). Synek karmiony jest piersia. Niedawno moje dziecko skończkylo pięć miesięcy wieku urodzeniowego i trzy miesiace wieku korygowanego. Kiedy i w jaki sposob moge zaczac urozmaicac diete?

Lek. Paweł Baljon

Witam serdecznie. Do diety dziecka można wprowadzać nowe pokarmy zgodnie z zaleceniami pediatrycznymi, jednak w tym przypadku warto odczekać aby osiągnęło ono przynajmniej 4 miesiące wieku korygowanego.