Usg 3d

Witam,
jestem w 22 tygodniu ciąży. Wszystko przebiega prawidłowo, jednak zastanawiamy się czy warto by pójść na usg 3d. Mąż sam wyszedł z taką inicjatywą. Wiem, że można przy 3d dowiedzieć się znacznie więcej niż ze zwykłego usg. W naszym mieście jest lekarz ginekolog, u którego można takie badanie wykonać.

Czy istnieją jakieś przeciwwskazania? I w którym tygodniu można je wykonać aby było widać dokładnie naszą kruszynkę?
Pozdrawiam.

KOBIETA, 21 LAT ponad rok temu

Żelazo w ciąży

Czym może grozić niedobór żelaza, dlaczego ważne jest jego spożywanie, i jakie produkty obfitują w ten pierwiastek? Na te pytania odpowiedzi udziela dietetyk, mgr Marta Michalak-Tomasik.

Lek. Aneta Zwierzchowska
74 poziom zaufania

Witam!
Do USG trójwymiarowego, podobnie jak "zwykłego", 2D, nie ma przeciwwskazań. Najlepiej jest wykonać je pomiędzy 24 a 30 tygodniem ciąży. Dobry ultrasonografista, dysponujący wysokiej jakości sprzętem, jest jednak w stanie rozpoznać większość możliwych do zdiagnozowania prenatalnie wad za pomocą badania 2D. Kiedy coś go zaniepokoi, wskazane może być oczywiście wykonanie badania 3D.
Zapraszam do lektury artykułu i obejrzenia filmu dotyczącego USG w ciąży, dostępnych pod adresem: http://abczdrowie.pl/usg-w-ciazy.
Pozdrawiam serdecznie!
 

Lekarz w trakcie specjalizacji z położnictwa i ginekologii.
0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Patronaty
Ważne tematy