Usg 3d

Witam,
jestem w 22 tygodniu ciąży. Wszystko przebiega prawidłowo, jednak zastanawiamy się czy warto by pójść na usg 3d. Mąż sam wyszedł z taką inicjatywą. Wiem, że można przy 3d dowiedzieć się znacznie więcej niż ze zwykłego usg. W naszym mieście jest lekarz ginekolog, u którego można takie badanie wykonać.

Czy istnieją jakieś przeciwwskazania? I w którym tygodniu można je wykonać aby było widać dokładnie naszą kruszynkę?
Pozdrawiam.

Lek. Aneta Zwierzchowska

Witam!
Do USG trójwymiarowego, podobnie jak "zwykłego", 2D, nie ma przeciwwskazań. Najlepiej jest wykonać je pomiędzy 24 a 30 tygodniem ciąży. Dobry ultrasonografista, dysponujący wysokiej jakości sprzętem, jest jednak w stanie rozpoznać większość możliwych do zdiagnozowania prenatalnie wad za pomocą badania 2D. Kiedy coś go zaniepokoi, wskazane może być oczywiście wykonanie badania 3D.
Zapraszam do lektury artykułu i obejrzenia filmu dotyczącego USG w ciąży, dostępnych pod adresem: http://abczdrowie.pl/usg-w-ciazy.
Pozdrawiam serdecznie!