USG a dzień zapłodnienia

To w koncu usg liczy tyg wg om czy od dnia zsplodnienia czy jeszcze od tych tyg wg usg nalezy odjac okolo 2tyg aby wyszla dats zaplodnienia?
ponad rok temu

Lek. Paweł Baljon

Witam serdecznie. Zwykle koryguje się wiek płodu ustalony na podstawie dnia ostatniej miesiączki poprzez ocenę długości zarodka. Warto pamiętać iż od OM do owulacji mija zwykle dwa tygodnie.