USG jąder i wymiary

Dzień dobry. Mam pytanie dotyczące jąder. Mam 30 lat, ostatnio miałem robione usg jąder, które nie wykazało żadnych niepokojących zmian, jednak zastanawia mnie wielkość moich jąder. Na usg wyszło: jądro lewe długość - 5,2 cm szerokość 3,3 cm ; jądro prawe: długość: 5,6 cm szerokość 3,3 cm. Czy te wielkości są w normie ? Czy jest to bardziej dolna czy górna granica normy ? Czy różnicą w wielkości jąder powinienem się niepokoić ?

Witam, do określenia wymiarów jądra (objętości) wymagane są TRZY wymiary - długość, szerokość i głębokość jądra.
U zdrowych, dorosłych Europejczyków objętość jąder waha się od około 12 cm³ do 30 cm³, a średnia objętość wynosi 18 cm³. Pomiaru u dorosłych dokonuje się następującymi metodami: (1) porównując jądra z elipsoidami o znanych rozmiarach (orchidometr Pradera) lub (2) mierząc długość, szerokość i głębokość przy pomocy linijki, suwmiarki lub metody USG. Objętość jest wtedy obliczana, przykładowo ze wzoru dla elipsoid: π/6 × długość × szerokość (Wikipedia).
Niewielka (jak u Pana) różnica w wielkości jąder nie powinna Pana niepokoić. Pozdrawiam RH