USG piersi, guzek i pobolewania piersi przed okresem

Witam. Mam 49 lat. Miałam przeprowadzane USG prawej piersi. Pokazało ono guzek wielkości 22 mm. Potem, miałam robioną mammografie, okazało się ze guz ma wielkość 13 mm. gdy badam sobie piersi sama, w czasie miesiączki wyczuwam, że mój guz jest większy i pierś pobolewa mnie, natomiast gdy badam pierś po miesiączce guz wydaje się być prawie niewyczuwalny. Badanie biopsja cienkoigłowa wykazało, że to nie rak. Jednak lekarz skierował mnie jeszcze na biopsje gruboigłową.

Lek. Paweł Baljon

Witam serdecznie. Skierowanie na biopsję gruboigłową ma na celu ostateczne wykluczenie poważniejszej patologii. Powiększenie się guzka w czasie okresu wnika z wpływu hormonów.