USG tarczycy i wynik badania BACC

Dzień dobry. W UGS tarczycy wyszła zmiana hipoechogeniczne o wymiarze 8x6mm Następnie zostało przeprowadzone badanie BACC, którego wynik brzmi: w rozmazie małe gniazda i grupy tyreocytów, erytrocyty, obraz cytologiczny odpowiada zmianie łagodniej. Pytanie: co jaki czas należy kontrolować tarczycę ? czy należy oprócz obserwacji wykonać dodatkowe działania ?

Małgorzata Panek

Zmiany łagodne wymagają obserwacji . Proszę z wynikiem badania udać się do lekarza, który na nie Pana skierował. On ustali dalsze leczenie i terminy kontroli.
Pozdrawiam