Ustalenie choroby skóry

Witam serdecznie, Mam 44 lata, od dziecka zmagam się z chorobą skóry. Na początku mówiono, że to łuszczyca, później rybia łuska, a po badaniu przez alegologa, że to atopowe zapalenie skóry. Raz na kilka lat mam wysiewy czerwonych krostek na ciele, które wyglądają jak łuszczyca, ponadto przez okres od jesieni do lata moja skóra "sypie się jak padający śnieg". W lecie jest dobrze, gdy opalam ciało. Czy istnieje badanie jednoznacznie potwierdzające rodzaj choroby?

Małgorzata Panek

Zarówno Atopowe zapalenie skóry jak i łuszczyca wiążą się z nadmierną suchością. Natomiast różnią się lokalizacją zmian, jak i wynikami badań alergologicznych. Zmiany opisywane przez Panią wymagają konsultacji dermatologicznej.
Pozdrawiam