Ustalenie dnia porodu a wyznaczenia terminu poczęcia

Ginekolog obliczyl mój termin porodu Z usg na 24.kwietnia 2015r. Z moich obliczeń (cofajac sie od daty wyznaczonego porodu 38 tygodni) wynika ze do zapłodnienia musiało dojść 1.08.2015r czy możliwe jest jednak ze doszło do niego kilka dni pozniej?pamiętam ten dzień 1.08 I jestem pewna ze nie odbywałam w tym dniu ani przed tym dniem stosunku. Dziękuję.

Milena Lubowicz

Oczywiście, że możliwe, że do zapłodnienia doszło kilka dni wcześniej lub później. Termin wyznaczony z usg również obarczony jest pewnym błędem, nie jest to powód do niepokoju.
Pozdrawiam