Ustalenie zapotrzebowania kalorycznego przy pracy stojącej i odchudzaniu

Witam, zastanawiam sie czy pracujac ok 4 dni w tygodniu po 10 h na stojąco ew chodząco ( pracuje w sklepie z odzieżą wiec mozna wliczyc takie czynnosci jak skladanie ubran, noszenie czegos) spalam jakos wiecej kalorii? Jakie powinno byc moje zapotrzebowanie kaloryczne zeby schudnąc? Jestem dziewczyną, mam 20 lat, 176 cm wztostu i ważę ok. 63 kg. Proszę o odpowiedzi dietetyków.

Dzień dobry,

Pani zapotrzebowanie kaloryczne wynosi około 1900 kcal przy założeniu, że praca jest jedyną aktywnością fizyczną jaką Pani wykonuje, niestety nie napisała Pani nic więcej na ten temat.

Zatem żeby schudnąć 1 kg tygodniowo najlepiej byłoby zjadać ok. 1400 kcal dziennie, jeśli nie ma innej aktywności.