Ustąpienie krwawienia przy tabletkach antykoncepcyjnych

Witam , od ponad 2 tyg biorę tabletki antykoncepcyjne , po przyjęciu pierwszej krwawienie praktycznie ustąpiło jednak po tygodniu powróciło w bardzo dużej ilości. Zostało mi 5 tabletek z opakowania i nie wiem co mam dalej robić gdyż krwawienie nie ustępuje, A tabletki powinnam odstawić i czekać na krwawienie i zacząć następne opakowanie . jednak teraz nie wiem czy dalej je brać czy odstawiać? Bardzo proszę o odpowiedź.

Lek. Paweł Baljon

Witam serdecznie. W tej sytuacji należałoby zgłosić się do ginekologa aby wykonać badanie kontrolne. Prawdopodobnie obecny stan ma związek z wahaniami hormonalnymi. Nie przerywać antykoncepcji.