Ustąpienie urojeń przy uzależnieniu od alkoholu

Witam moj maz od pewnego czasu naduzywa alkoholu dokladnie pije tylko piwo.ostatnio zarazil sie jelitowka.wymiotowal dwa dni.po 48godz.pojawily sie omamy wzrokowe i urojenia.nie trwaja dlugo.w nocy ma problem z zasnieciem.zdaje sobie sprawe ze to przez alkohol.po jakim czasie ustapia urojenia?czy obejdzie bez wizyty u specjalisty?dziekuje za odpowiedz

Alkohol uszkadza wszystkie narządy, w tym mózg. Prawdopodobnie w czasie infekcji przewodu pokarmowego doszło z jednej strony do utraty elektrolitów, z drugiej do zaprzestania picia. To mogło spowodować objawy majaczenia drżennego czyli delirium. Jest to psychoza typowa dla osób uzależnionych.
Czasami mija bez pomocy lekarskiej niemniej wskazana jest wizyta w POZ i wykonanie badań laboratoryjnych krwi.
Poza tym nie obędzie się bez leczenia odwykowego.