Ustąpiły u mnie wszystkie objawy ciąży - czy ja poroniłam?

Ostatni okres miałam 8 grudnia i powinnam dostać 8 stycznia, nie dostałam 18 stycznia. Zrobiłam test, jestem w ciąży. Za 2 dni objawy, ciążowe mdłości, przez całe dnie senność i nie cierpiałam zapachu kawy i papierosów. 25 stycznia zaczęłam mieć lekkie skurcze, potem krew i skrzepy, na drugi dzień krwawiłam tylko troszkę, a na trzeci parę kropli.

Dziś jest 28 stycznia i też kropla. Wszystkie objawy ciążowe ustąpiły, poza tym, że piersi mam nabrzmiałe i pobolewa mnie brzuch tak jak na okres.

KOBIETA ponad rok temu

Lek. Aneta Zwierzchowska

Witam!

Proszę się niezwłocznie udać do lekarza ginekologa na badanie USG, szczególnie jeśli jeszcze Pani nie była u niego. W sytuacji podejrzenia poronienia może się Pani udać na ginekologiczną izbę przyjęć do szpitala. Może się okazać konieczne wykonanie zabiegu łyżeczkowania, jeśli do poronienia rzeczywiście doszło.

Opisane objawy mogą świadczyć o poronieniu, ale nie muszą. Około 25% kobiet doświadcza krwawień we wczesnej ciąży, czasem o dość znacznej intensywności, którym mogą towarzyszyć nawet inne objawy miesiączki. Poziom hormonów beta HCG nie spadłby na tyle szybko, by z dnia na dzień objawy ciąży przeszły. Przestanie odczuwania objawów ciąży jest więc prawdopodobnie w pewnym stopniu związane z autosugestią dotyczącą poronienia.

Pozdrawiam serdecznie!