Usunięcie dolnej czwórki z przyczyn ortodontycznych

Witam, 2 tygodnie temu miałam usuniętą dolną czwórkę z przyczyn ortodontycznych. Dziąsło nie bolało zbyt długo odczuwałam tylko "swędzenie" jeszcze przez kolejny tydzień. Rana wydawała się goić prawidłowo ,ale górna część dziąsła dalej jest lekko spuchnięta i zaczerwieniona. Dziąsło nie boli ani nie krwawi, nie zauważam ropy. Czy tak powinno wyglądać dziąsło 2 tyg. po ekstrakcji ?

Dzień dobry,
gojenie ran poekstrakcyjnych przebiega w różnym tempie. Ma prawo być jeszcze zaczerwienione. Jeżeli nie ma wysięku, nie boli i nie wydziela się z rany zapach, należy spokojnie poczekać. Jeżeli jednak jest Pani bardzo zaniepokojona wyglądem dziąsła, proszę udać się do stomatologa, który wykonał ekstrakcję.