Usunięcie dwóch dolnych czwórek

Witam, chciałam zapytać o wyrywanie zębów. W lutym będę miała zakładany aparat ortodontyczny na dole. Dostałam skierowanie na usunięcie dwóch dolnych czwórek. Moje pytanie brzmi: czy można usunąć na raz te dwie czwórki jedna po drugiej? Czy musi być przerwa pomiędzy wyrywaniem jednej a drugiej?

Lek. Krzysztof Szmyt

Witam,
Szanowna Pani, konieczna jest konsultacja ze stomatologiem celem oceny. Taki zabieg mógłby spowodować niestabilność żuchwy. Pozdrawiam

Zależy od rodzaju znieczulenia- przy obustronnym przewodowym nie polecam i raczej tak się nie robi; jeśli jedna ze stron będzie znieczulona innym sposobem, to nie ma problemu. Wszystko zależy od operatora.