Usunięcie guza mózgu, padaczka a napady furii

Moja córka 12 lat temu miała usniety guz mózgu znajdujący się po lewej stronie.Ze wzgledu na usytuowanie usunięto róniez podczas operacji osrodek mowy.Przed operacją miała napady padaczkowe.Po operacji mimo odstawienia leków po pół roku po operacji przez 4 lata nie miała żadnych ataków padaczkowych.Potem pojawiły się i zaczeła brać leki przeciwpadaczkowe (Levetiracetam Teva 1000mg dziennie).Niestety towarzyszą temu ataki furii,Proszę o pdanie możliwości zmiany terapi

Piotr Jurczyk

Witam. Agresywne zachowanie jest co prawda opisane jako działanie niepożądane lewetiracetamu, jednak nie bardzo charakterystyczne. Należy, razem z neurologiem, rozważyć zmianę leku (jeśli to możliwe) na inny, zgodny z rodzajem napadów. Jeśli się to nie uda, zmianę zachowania i ewentualne postępowanie należy uzgodnić z lekarzem psychiatrą. Pozdrawiam.