Usunięcie korzenia zęba a wszczepienie implantu

witam 3 godziny temu usunięto mi korzeń jedynki. Teraz moje pytanie czy ta dziura po zębie zostanie czy zarośnie tam dziąsło i co sie pojawi w miejscu w ktorym był korzen zęba czy wytworzy sie jakas tkanka kostna czy co? I czy załóżmy po pół roku od wyrwania bede mógł wszczepić implant jeżeli dziąsło zamknie ta dziure czy na jakiej zasadzie to się odbywa. Czekam na odpowiedz. Pozdrawiam

Tak, rana pokryje się dziąsłem, a luka po usunięciu korzenia częściowo zarośnie kością. Jeśli myślał Pan o implancie warto było założyć do zębodołu biomateriał, wtedy regeneracja jest szybsza. Po ok. pół roku można myśleć o implantacji.

Witam,
Jeżeli warunki kostne na to pozwolą , to najczęściej stosowanym rozwiązaniem jest tzw implantacja natychmiastowa ( przeprowadzona zaraz po zabiegu usunięcia zęba). To rozwiązanie pozwala ograniczyć ilość zabiegów i zminimalizować ubytek kości po ekstrakcji. Jeżeli jednak implant wszczepiony ma być w strefie estetycznej (zęby przednie widoczne przy uśmiechu) , często dzielimy implantację na etapy - ekstrakcja , po ok 8-10 tygodniach wszczepienie implantu i regeneracja kostna , i dopiero po ok 3-6 miesiącach założenie korony ostatecznej. Często konieczna jest także odbudowa i pogrubienie dziąsła.
Jeżeli zabieg założenia implantu ma być wykonany powyżej pół roku od usunięcia zęba , to nadal jest możliwy ( może wymagać jedynie rozleglejszej regeneracji kości).
Pozdrawiam,
Łukasz Wojszwiłło