Usunięcie ósemki zatrzymanej

Witam, miałam usuwaną zatrzymaną górną ósemkę. Niestety w trakcie zabiegu okazało się, że trzeba usunąć siódemkę, przez którą nie można się dostać do rzeczonej ósemki. Lekarz powiedział, że tak się robi standardowo, ale nie do końca jestem przekonana. Czy rzeczywiście tak się postępuje?

Wszystko zależy od wzajemnego ustawienia obu zębów
Taka sytuacja nie jest standardem.

pozdrawiam

Sytuacja nie jest prosta i trudno zająć stanowisko. Należałoby zapoznać się z tą konkretną sytuacją. Jeżeli ma Pani wątpliwości proszę się udać do innego lekarza, który wyrazi swą opinię, dobrze jest mieć dokumentację radiologiczną sprzed usunięcia zębów. Pozdrawiam

Niestety bez zdjęć trudno jest odpowiedzieć na to pytanie.Sytuacje bywają zaskakujące niejednokrotnie.,korzenie splątane i nie ma wyjścia,jak tylko usunąć oba zęby.Musi Pani pokazać zdjęcia sprzed zabiegu wówczas można będzie Pani odpowiedzieć na pytanie

Nie znam konkretnie tej sytuacji , potrzebne by było zdjęcie Rtg ,żeby się w pełni wypowiedzieć , ale szczerze mówiąc nigdy się nie spotkałem z takim pomysłem.

Do oceny niezbędne jest zdjęcie RTG przed zabiegiem. Są niekiedy zęby 8 ułożone głęboko w kości i zaklinowane o 7 ale praca w powiększeniu umożliwia bezpieczne usunięcie takich zębów bez naruszenia sąsiednich.