Usunięte żylaki kończyny dolnej lewej i prawej a noszenie pończoch przeciwżylakowych

Witam, miałem usunięte żylaki kończyny dolnej lewej i prawej. Lekarz zalecił mi noszenie pończoch przeciwzylakowych I klasa kompresji 18-22 mmhg. Lubię gimnastykę, tj. brzuszki, pompki i bieganie. Czy w trakcie uprawiania tych sportów mam stosować ww. wyroby przeciwżylakowe?

Noszenie wyrobów uciskowych po zabiegach redukuje ryzyko nawrotu choroby o około 50%. Obecnie zaleca się noszenie wyrobów uciskowych w trakcie aktywności fizycznej.