Usuwanie amalgamatów podczas karmienia piersią

Witam czy usuwanie amalgamatow (starych ok 10 letnich) jest bezpieczne podczas karmienia piersią. Dziecko ma 17 miesięcy.

Amalgamat srebra, czyli ortęcie jest związkiem międzymetalicznym i w trakcie mechanicznego opracowywania nie uwalnia się z niego rtęć-aby to nastąpiło należałoby amalgamat podgrzać do wysokiej temperatury-powyżej 350 stopni C. Minimalne ilości rtęci uwalniają się tylko podczas zakładania amalgamatów, później już nie. Pozdrawiam.