Zapytaj lekarza

7 3 6 , 7 0 8

odpowiedzi udzielonych przez naszych ekspertów

Rzetelnie + Bezpiecznie + Bezpłatnie

Usuwanie pieprzyka na twarzy

Witam, Dostałam skierowanie od dermatologa do chirurga na usunięcie pieprzyka na twarzy. Dermatolog powiedziała, że dobrze byłoby gdyby znamię usunął chirurg plastyk bo chodzi o buzię. Czy jeśli nie uda mi się dostać na NFZ do chirurga plastyka to "zwykly" chirurg może zrobić mi krzywdę? Mam na myśli duża bliznę.
KOBIETA, 25 LAT ponad rok temu

Terapia naprzemienna przy sterydoterapii

Czy wiesz, na czym polega terapia naprzemienna przy sterydoterapii? Obejrzyj nasz film i dowiedz się więcej na ten temat. O terapii naprzemiennej mówi dr n. med. Anna Pura-Rynasiewicz, dermatolog.

Witam. Oczywiście chiurg ogólny również może podjąć się usunięcia takiego znamienia. Powodzenie i estetyka blizny po takim zabiegu zależy głównie od umiejętności operatora.

Rezydentka w Wojewódzkim Szpitalu Zespolonym w Kielcach.
0

Szanowna Pani,
chirurg ogólny także stosuje techniki plastyczne w takiej lokalizacji zmiany i często wykonuje takie zabiegi. Efekt kosmetyczny zależy przede wszystkim od tego, jak duża jest to zmiana i gdzie dokładnie jest zlokalizowana zlokalizowana. Proszę zgłosić się do poradni chirurgicznej, a lekarz jeśli trzeba będzie interwencji chirurga plastycznego, skieruje Panią do niego.
Pozdrawiam
dr R.Anielski

0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Patronaty
Ważne tematy