Usuwanie pieprzyka na twarzy

Witam, Dostałam skierowanie od dermatologa do chirurga na usunięcie pieprzyka na twarzy. Dermatolog powiedziała, że dobrze byłoby gdyby znamię usunął chirurg plastyk bo chodzi o buzię. Czy jeśli nie uda mi się dostać na NFZ do chirurga plastyka to "zwykly" chirurg może zrobić mi krzywdę? Mam na myśli duża bliznę.

Witam. Oczywiście chiurg ogólny również może podjąć się usunięcia takiego znamienia. Powodzenie i estetyka blizny po takim zabiegu zależy głównie od umiejętności operatora.

Szanowna Pani,
chirurg ogólny także stosuje techniki plastyczne w takiej lokalizacji zmiany i często wykonuje takie zabiegi. Efekt kosmetyczny zależy przede wszystkim od tego, jak duża jest to zmiana i gdzie dokładnie jest zlokalizowana zlokalizowana. Proszę zgłosić się do poradni chirurgicznej, a lekarz jeśli trzeba będzie interwencji chirurga plastycznego, skieruje Panią do niego.
Pozdrawiam
dr R.Anielski