Usuwanie przerwy pomiędzy jedynkami

Witam mój problem polega na tym ,że mam niewielką szparkę pomiędzy jedynkami uważam ,że mnie szpeci i mam przez to ogromne kompleksy mam proste zęby i nie chciałabym nosić aparatu.Słyszałam o gumeczkach na zęby - Gapbands czytałam sporo o nich są i pozytywne jak i negatywne opinie są nawet niby polecane przez stomatologów ,ale nie jestem pewna czy to prawda i chciałabym się zapytać czy one rzeczywiście mogłyby domknąć szparkę i czy noszenie ich nie naruszy struktury korzenia.

Witam
Przestrzeń pomiędzy jedynkami, czyli tzw. diastemę można zamknąć na dwa sposoby. Pierwszy - leczenie ortodontyczne, drugi - korekta kształtu jedynek materiałem kompozytowym lub licówką. Trzeba też zdiagnozować przyczynę owej diastemy, gdyż może to być na przykład zbyt mocno rozwinięte wędzidełko wargi górnej. W celu dokładnej oceny Pani przypadku klinicznego, należy zgłosić się na konsultację stomatologiczną, na której zostanie Pani zaproponowane najlepsze rozwiązanie.

Łączę pozdrowienia
Paweł Ponichtera
Centrum Implantologii i Stomatologii Estetycznej CZAR-DENT
www.czar-dent.pl

Hmmm , jakoś to nie dotarło do żadnego znanego mi lekarza , co już powinno zapalić czerwoną lampkę ostrzegawczą.
Pozatym proszę użyć wyobraźni , skoro z jednej strony zamknie Pani szparę to z drugiej zrobi się więcej miejsca , czyli m,oże zrobić się przerwa miedzy 1 a 2 jeżeli wcześniej położenie powierzchni stycznych było prawidłowe.
Dlatego trzeba to zrobić albo za pomocą aparatu orto- bo trzeba zadbać o cały łuk albo dorobić brakującą przestrzeń odbudową zachowawczą.

Zastosowanie gumek spowoduje co prawda zamknięcie diastemy ale pojawią się przestrzenie pomiędzy jedynkami i dwójkami, mogą być niesymetryczne. Nie polecam takiej metody. Jeżeli ortodoncja nie wchodzi w grę to proponuję piękne licówki porcelanowe które raz na zawsze rozwiążą wszystkie kompleksy.