Uszkodzenie mięśnia czworogłowego uda po pływaniu

Mam przewlekłą kontuzję naderwania lub naciągnięcia mięśnia czworogłowego lub przywodziciela. Skutek treningu pływackiego (grzbiet). Mimo wstrzymania treningów nie widzę poprawy.
ponad rok temu

Lek. Paweł Baljon

Witam serdecznie. Ogólne zasady postępowania w przypadku naciągnięcia mięśnia czworogłowego uda są bardzo podobne do stosowanych w przypadku kontuzji uda. Oczywiście leczenie jest bardzo uzależnione od rozległości urazu, a progresje osiągane na każdym etapie rehabilitacji mogą przebiegać wolniej. W miarę możliwości trzeba jak najszybciej wprowadzić ćwiczenia pozwalające na bezbolesne wykonywanie ruchów. Przez około trzy dni nie nadwyrężaj mięśnia. Staraj się ograniczyć wszelki ruch. Chodzi bowiem o to, by wyleczyć mięsień do tego stopnia, by mógł normalnie funkcjonować. Mięśnie będą się goić znacznie szybciej, gdy pozwolisz im na odpoczynek już we wczesnym stadium uszkodzenia. Proponuję konsultację z ortopedą, ponieważ postępowanie uzależnione jest od tego co dokładnie stało się z mięśniem i z jakiego typu uszkodzeniem mamy do czynienia.