Uszkodzenie oka farbą

Do oka dostala mi sie znaczna ilosc farby. Z tego co powiedzial mi okulista wypalilo mi rogowke. Dostalem dwa rodzaje kropli i zel do oka ale rogowka nie chce sie regenerowac. Co dalej? Czy jest konieczny przeszczep rogowki? Czy jest moze jakas bezinwazyjna metoda?

Związki chemiczne mogą prowadzić do oparzeń chemicznych powierzchni oka np. rogówki. Zwykle wymagają długotrwałego leczenia miejscowego a w przypadku kiedy rogówka trudno się regeneruje można dodatkowo założyć soczewkę nagałkową spełniającą rolę "opatrunku". W części przypadków wyraźnie następuje poprawa - zmniejszenie dolegliwości oraz przyspieszenie gojenia. Przeszczep rogówki to ostateczność w przypadku wystapienia silnego zmętnienia rogówki po wygojeniu zapalenia.

Witam.
Nie spotkałem się jeszcze z takim przypadkiem kiedy po dostaniu się farby do oka zostaje wypalona rogówka - wyjątek kiedy farba zawiera domieszkę wapna gaszonego lub może jakiegoś ługu. Brak informacji jaki był to typ farby olejna czy z domieszką wapna oraz brak info nt. czasu leczenia od momentu uszkodzenia .Prawdopodobnie doszło u Pana do erozji rogówki i należy uzbroić się w cierpliwość oraz stosować zalecone leczenie.
Pozdrawiam.