Uszkodzenie szlaków dopaminergicznych w mózgu

Zna tu ktoś z panów specjalistów może metodę obrazowania mózgu która pokaże szlaki dopaminergiczne? Chodzi mi o potwierdzenie ich uszkodzenia, do kogo się z tym udać, czy MRI może pokazać uszkodzenie narządu np, po wielu latach stosowania pewnych substancji? Jestem z Gdańska, czy w Polsce stosuje się fMRI?

Lek. Bartosz Małek

Szanowny Panie,
W Polsce w niewielu miejscach można wykonać MRI z obrazowaniem szlaków neuronów, najczęściej takimi metodami posługują się instytuty badawcze i nie zawsze są one dostępne dla pacjentów. W Pana przypadku sugerowałbym rozmowę z lekarzem prowadzącym czy konieczne jest wykonanie tak zaawansowanego badania i jeśli tak, to lekarz powinien Pana poinformować gdzie można wykonać dane badanie.