Uszkodzenie więzadła kolanowego pobocznego

Uszkodzenie więzadła kolanowego pobocznego. Otrzymałem taki opis od lekarza: "Więzadło poboczne piszczelowe w przyczepie bliższym z cechami uszkodzenia II/III część włókien wydaje się o zachowanej ciągłości w badaniu dynamicznym, masywny krwiak tej okolicy." Czy taki uraz jest w stanie się zregenerować samoczynnie ? Ile czasu trwa regeneracja i czy do regeneracji wystarczy zastosowanie ortezy stawu kolanowego z ograniczeniem ugięcia od 0-30 stopni czy trzeba stosować coś więcej ?
MĘŻCZYZNA ponad rok temu

Lek. Paweł Baljon

Witam serdecznie. Uszkodzenie typu II to tzw niecałkowite uszkodzenie , zaś typ III określa całkowite zerwanie więzadła. To pierwsze może uleć samowygojeniu, lecz przerwanie więzadła już nie zawsze. Przy odpowiednim leczeniu i nieobciążaniu chorej kończyny powrót jej sprawności może nastąpić po 6-8 tygodniach lub nawet później, zależnie od stopnia ciężkości obrażeń.