Zapytaj lekarza

7 3 6 , 3 0 6

odpowiedzi udzielonych przez naszych ekspertów

Rzetelnie + Bezpiecznie + Bezpłatnie

Uszkodzenie więzadła kolanowego pobocznego

Uszkodzenie więzadła kolanowego pobocznego. Otrzymałem taki opis od lekarza: "Więzadło poboczne piszczelowe w przyczepie bliższym z cechami uszkodzenia II/III część włókien wydaje się o zachowanej ciągłości w badaniu dynamicznym, masywny krwiak tej okolicy." Czy taki uraz jest w stanie się zregenerować samoczynnie ? Ile czasu trwa regeneracja i czy do regeneracji wystarczy zastosowanie ortezy stawu kolanowego z ograniczeniem ugięcia od 0-30 stopni czy trzeba stosować coś więcej ?
MĘŻCZYZNA ponad rok temu

Co jeść przy dolegliwościach ze strony układu ruchowego?

Twój układ ruchowy daje Ci w kość? Pokonaj to... dietą. Sprawdź, co warto jeść, aby kręgosłup nie bolał. Dietetyk kliniczny podpowiada, na jakie produkty warto zwrócić uwagę.

Lek. Paweł Baljon
77 poziom zaufania

Witam serdecznie. Uszkodzenie typu II to tzw niecałkowite uszkodzenie , zaś typ III określa całkowite zerwanie więzadła. To pierwsze może uleć samowygojeniu, lecz przerwanie więzadła już nie zawsze. Przy odpowiednim leczeniu i nieobciążaniu chorej kończyny powrót jej sprawności może nastąpić po 6-8 tygodniach lub nawet później, zależnie od stopnia ciężkości obrażeń.

lekarz w Wojewódzkim Szpitalu Zespolonym w Kielcach.
0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Patronaty
Ważne tematy