Uszkodzona trzustka u dziecka

Czy trzustka dziecka uszkodzona w 90% moze zregenerowac sie odpowiednia dieta? Czy dziecko musi brac do konca zycia insuline?

Milena Lubowicz

Podaje Pani bardzo mało danych odnośnie tego jak długo dziecko choruje i jakie jest zapotrzebowanie na insulinę. Generalnie cukrzycę typu 1 leczy się insuliną do końca życia. O szczegółach proszę porozmawiać z diabetologiem leczącym dziecko.
Pozdrawiam