Uszkodzona wątroba a złe wyniki badań

PDW71,6%AST105,5ALT210,4GGTP79,55ALP115,9białko c 11,15 mam nadciśnienie i biorę Noliprel forteod roku ale nie pomaga mi i lekarz zmienił dzisiaj na Bisocard Prawdopodobnie mam uszkodzoną wątrobe miałam skierowanie do szpitala ale mnie nie przyjęli i wysłali do hepatologa i gastrologa ale musze kilka miesięcy czekać na wizytę co dalej robić czytałam na ulotce że te tabletki szkodzą wątrobie są jakieś inne na ciśnienie mniej szkodliwe ?jaka jest przyczyna takich złych wyników może to być z leków

Lek. Paweł Baljon

Witam serdecznie. Niestety wszystkie a na pewno znaczna większość leków jest metabolizowana w wątrobie przez co znacznie ją obciąża. Co jest powodem takich wyników, trudno mi powiedzieć, ponieważ nie znam historii Pani choroby. Wiele chorób (m.in. nerek, wątroby) przebiega bezobjawowo. Ich diagnoza często jest przypadkowa, dlatego tak ważne są badania biochemiczne, jednak w przypadku braku objawów trudno określić przyczynę przez internet.