Utrata chęci do życia i uczucie smutku

Witam, mam 21 lat. Na wstępie zaznaczam, że moja sytuacja rodzinna, finansowa jest ustabilizowana. Nie mam prawa narzekać, a jednak od jakiegoś czasu tracę chęć do życia. Jestem ciągle smutna, w dodatku czuję coraz większą złość. Potrafię się zdenerwować na każdego i o wszystko. Nie umiem sobie z tym poradzić, bo kiedyś tak nie było, a ja wstydzę się takiego zachowania. Nie chcę popełniać samobójstwa, najchętniej odizolowałabym się od ludzi, aby nikogo nie krzywdzić. Chcę cieszyć się życiem.

Proszę udać się na konsultację psychiatryczną. Stawianie rozpoznania i udzielanie rad na podstawie ogólnych informacji przypomina wróżenie z fusów.
Specjalista postawi rozpoznanie, oceni nasilenie problemu i wskaże dalsze postępowanie i leczenie ; farmakoterapia, psychoterapia lub połączenie obu tych metod.

Witam,
z uwagi na opisywane przez Panią objawy zachęcam do skonsultowania się z lekarzem psychiatrą. Z usług specjalisty można skorzystać zarówno prywatnie, jak i w ramach refundacji NFZ (wówczas musi zgłosić się Pani do Poradni Zdrowia Psychicznego). Proszę pamiętać, ze bardzo ważne jest aby w odpowiednim momencie zadbać o siebie. Z opisywanymi symptomami można pracować, ale ważne jest aby odbywało się to pod kontrolą specjalistyczną.
Pozdrawiam
Agnieszka Nowogrodzka
http://poznacsiebie.pl