Utrata czucia w kręgosłupie

Czuje dołek w kręgosłupie a obok dołka mam odstającego pieprzyka 0.5 cmx0.5 cm. Kręgosłup boli mnie tak mocno, że dzisiaj do pracy wezwano do mnie pogotowie, ponieważ straciłam na chwile czucie w nogach. Panowie kazali mi się zgłosić do neurologa. Sama nie wiem co mam robić. Pracuje fizycznie, jestem sprzątaczką i myślę że przeholowałam z pracą. Nie wiem gdzie mam się udać o pomoc bo zwariuję z bólu. Pomocy...

Piotr Jurczyk

Witam. Objawem, który wskazuje na konieczność wizyty u neurologa jest chwilowy niedowład (bo rozumiem że chodzi o brak możliwości poruszania, a nie brak czucia?). Tak czy inaczej, wydaje się, że potrzebne będzie badanie obrazowe kręgosłupa. Prawdopodobnie cierpi Pani na chorobę zwyrodnieniową tegoż. Należy określić, czy w przebiegu choroby dochodzi do ucisku struktur nerwowych (rdzenia lub korzeni) i ustalić postępowanie zgodne z tym. Na razie może Pani stosować leki przeciwbólowe dostępne bez recepty, aż do wizyty u lekarza POZ, co polecał na początek. Pozdrawiam.