Utrata dużej ilości krwi po porodzie naturalnym

witam serdecznie chciała bym dowiedzieć się co mogło być przyczyną w moim przypadku że utraciłam ok.1,5 litra krwi po porodzie naturalnym i z ledwością przeżyłam?Podejrzewam uszkodzenie łóżyska ponieważ położna szarpneła je i poczółam ból.Od tego czasu w szpitalu bardzo mocno krwawiłam a brzuch zrobił się duży i wyglądał jak "wodny materac" a potem już było coraz gorzej bo byłam 3x łyżeczkowana, przeżyłam nawet tzn "śmierć kliniczną" czy można to nazwać jako zaniedbanie lub błąd lekarski?

Nie mogę niestety wypowiedzieć się na temat Pani przypadku gdyż wymaga to wnikliwej analizy zaistniałej sytuacji pod względem dokumentacji, wydarzeń nagłych itd. Mogę tylko przytoczyć możliwe opcje dużej utraty krwi podczas porodu oraz po nim.
- pęknięcie macicy
- ręczne wydobycie łożyska
- pęknięcie krocza III stopnia
- skłonność macicy do rozkurczu
- pozostawienie w macicy tkanki łożyskowej
Trudno powiedzieć jaka przyczyna dotyczyła Pani. Proszę się zwrócić z tym pytaniem najlepiej do lekarza/położnej będącego przy Pani porodzie.

Pozdrawiam!