Utrata kontaktu z rzeczywistością po dwóch tygodniach przebywania na oddziale psychiatrycznym

Witam. Mój mąż od dwóch tygodni przebywa na oddziale psychiatrycznym na detoksie alkoholowym. Po tygodniu stan się poprawił a potem nagle stracił kontakt z rzeczywistością. Mówi dziwne rzeczy, nie orientuje się gdzie przebywa. Czy po dwóch tygodniach to normalne?

Zapewne pojawiły się powikłania przewlekłego nadużywania alkoholu. U osób uzależnionych mogą występować różne zaburzenia psychiczne, zaburzenia świadomości (majaczenie drżenne), a nawet rozwinąć się otępienie. Jestem pewna, że lekarze kontrolują sytuację i stosują odpowiednie leczenie. Nie zawsze jednak przynosi ono zadowalające efekty.