Zapytaj lekarza

7 4 0 , 1 1 5

odpowiedzi udzielonych przez naszych ekspertów

Rzetelnie + Bezpiecznie + Bezpłatnie

Utrata magnezu przy stosowaniu witaminy B6

Dla czego vit B6 usuwa ze mnie magnez,a nie pomaga go wchlaniac?Przyjmujac male dawki vit B6 doszlo do znacznej utraty magnezu z moczem.
MĘŻCZYZNA, 29 LAT ponad rok temu

Grejpfrut na odporność

Katarzyna Ciuchta Dietetyk
30 poziom zaufania

Witam,

Przyjmuję się, ze witamina B6 poprawia wchłanialność magnezu. Badania jedne potwierdzają, drugie zaprzeczają tej wersji. Dawki podawane w suplementach, mogą być nie wystarczające by poprawić wchłanialność. Przypuszczam, ze magnez wypłukuje inny składnik, bądź jest to związane z jakimiś problemami zdrowotnymi. Tutaj należałoby się skontaktować z lekarzem by rozwiać wątpliwości.
Co do diety, wchłanialność magnezu zmniejszać może:
- herbata, szczególnie mocna
- zbyt duże ilości błonnika,
- zbyt duża ilość wapnia czy fosforu,
- szczawiany,
- zbyt dużo tłuszczu w diecie,
- alkohol

Najlepiej byłoby się skontaktować z dietetykiem,który prześledził by dietę pod tym punktem i doradził nowy plan dietetyczny. Jeśli to nie pomoże, należałoby jednak zasięgnąć opinii lekarza.

Pozdrawiam

0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Patronaty
Ważne tematy